✨ New Arrivals Just Dropped!Explore







Dynasty Boss Table - BFT851
Dynasty Boss Table - BFT851
Application: Boss Table, Director Table, CEO Desk.
Table Dimension:
| Length- 72" | With Cabinet Length- 88" | Depth- 30" | Height- 30" |
Cabinet Dimension:
| Length- 52" | Depth- 16" | Height- 30" |
Materials:
| Table Top & Cabinet Top: | 25mm Laminated Board. |
| Others Place: | 16mm Laminated Board |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Frame: | Mighty Mild Steel. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Drawer Lock: | Yes, upper drawer is locked. |
| Cable hole: | No. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Note: Chair is not included.
Select Colors
From $71.25
Original: $203.57
-65%Dynasty Boss Table - BFT851—
$203.57
$71.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Dynasty Boss Table - BFT851
Application: Boss Table, Director Table, CEO Desk.
Table Dimension:
| Length- 72" | With Cabinet Length- 88" | Depth- 30" | Height- 30" |
Cabinet Dimension:
| Length- 52" | Depth- 16" | Height- 30" |
Materials:
| Table Top & Cabinet Top: | 25mm Laminated Board. |
| Others Place: | 16mm Laminated Board |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Frame: | Mighty Mild Steel. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Drawer Lock: | Yes, upper drawer is locked. |
| Cable hole: | No. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Note: Chair is not included.



















