✨ New Arrivals Just Dropped!Explore






Concord - Boss Table | BFT856
Concord - Boss Table
Application: Boss Table, Director Table, CEO Desk.
Table Dimension:
| Length | With Cabinet Length | Depth | Height |
| 66" | 72" | 30" | 30" |
Cabinet Dimension:
| Length | Depth | Height |
| 60" | 16" | 26" |
Materials:
| Table Top: |
25mm Laminated Board. |
| Others Place: | 16mm Laminated Board |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Frame: | Mighty Mild Steel. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Drawer Lock: | Yes, upper drawer is locked. |
| Cable hole: | Yes, 1pcs rectangular cable hole attached. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Note: Chair is not included.
Select Colors
From $56.99
Original: $162.84
-65%Concord - Boss Table | BFT856—
$162.84
$56.99Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Concord - Boss Table
Application: Boss Table, Director Table, CEO Desk.
Table Dimension:
| Length | With Cabinet Length | Depth | Height |
| 66" | 72" | 30" | 30" |
Cabinet Dimension:
| Length | Depth | Height |
| 60" | 16" | 26" |
Materials:
| Table Top: |
25mm Laminated Board. |
| Others Place: | 16mm Laminated Board |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Frame: | Mighty Mild Steel. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Drawer Lock: | Yes, upper drawer is locked. |
| Cable hole: | Yes, 1pcs rectangular cable hole attached. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Note: Chair is not included.



















