✨ New Arrivals Just Dropped!Explore






Willow Working Desk - BFT731
Willow Working Desk
Application: Workstation, Working Table, Executive Table.Dimension:
| Length - 96" | Depth - 24" | Height - 30" |
Materials:
| Table Top: | Made of water resistant strong laminated board. |
| Top thickness: | Full 25 mm thick. |
| Board Edging: | 1 mm thick PVC edging. |
| Frame: | Made of mighty mild steel. |
| Metal Size: | 1"/2" thick MS Hollow Box. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Cable hole: | 3 pcs round cable hole. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Select Color
From $28.51
Original: $81.46
-65%Willow Working Desk - BFT731—
$81.46
$28.51Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Willow Working Desk
Application: Workstation, Working Table, Executive Table.Dimension:
| Length - 96" | Depth - 24" | Height - 30" |
Materials:
| Table Top: | Made of water resistant strong laminated board. |
| Top thickness: | Full 25 mm thick. |
| Board Edging: | 1 mm thick PVC edging. |
| Frame: | Made of mighty mild steel. |
| Metal Size: | 1"/2" thick MS Hollow Box. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Cable hole: | 3 pcs round cable hole. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |





















