✨ New Arrivals Just Dropped!Explore






Quadra Working Table - BFT714
Quadra Working Table
Application: Workstation, Working Table, Executive Table.
Dimension:
| Length - 95" | Depth - 47" | Height - 30" |
Materials:
| Table Top: | Made of water-resistant, strong laminated board. |
| Top thickness: | Full 25 mm thick. |
| Top and Upper Partition: | 16mm laminated board. |
| Board Edging: | 1 mm thick PVC edging. |
| Frame: | Made of mighty mild steel. |
| Metal Size: | 1"/2" thick MS Hollow Box. |
| Paint: | Powder coating heats paint. |
| Cable hole: | 4 pcs round cable hole. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Select Color
From $49.90
Original: $142.56
-65%Quadra Working Table - BFT714—
$142.56
$49.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Quadra Working Table
Application: Workstation, Working Table, Executive Table.
Dimension:
| Length - 95" | Depth - 47" | Height - 30" |
Materials:
| Table Top: | Made of water-resistant, strong laminated board. |
| Top thickness: | Full 25 mm thick. |
| Top and Upper Partition: | 16mm laminated board. |
| Board Edging: | 1 mm thick PVC edging. |
| Frame: | Made of mighty mild steel. |
| Metal Size: | 1"/2" thick MS Hollow Box. |
| Paint: | Powder coating heats paint. |
| Cable hole: | 4 pcs round cable hole. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |





















