✨ New Arrivals Just Dropped!Explore



Power Perch Desk- BFT804
PowerPerch Desk- BFT804
Application: CEO Desk, Executive Desk.
Table Dimension:
| Length- 54" | With Cabinet Length- 60" | Depth- 24" | Height- 30" |
Shelf Dimension:
| Length- 48" | Depth- 16" | Height- 26" |
Materials:
| Table Top: | 25mm Laminated board. |
| Others Place: | 16mm Laminated Board. |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Frame: | Made of mighty mild steel. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Lock: | No. |
| Cable hole: | No. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Note: Chair is not included.
$142.56
Power Perch Desk- BFT804—
$142.56
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
PowerPerch Desk- BFT804
Application: CEO Desk, Executive Desk.
Table Dimension:
| Length- 54" | With Cabinet Length- 60" | Depth- 24" | Height- 30" |
Shelf Dimension:
| Length- 48" | Depth- 16" | Height- 26" |
Materials:
| Table Top: | 25mm Laminated board. |
| Others Place: | 16mm Laminated Board. |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Frame: | Made of mighty mild steel. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Lock: | No. |
| Cable hole: | No. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Note: Chair is not included.





















