✨ New Arrivals Just Dropped!Explore








Orimo - Shoe Rack | BFC456
Orimo Shoe Rack
Application: Shoe Storage, Shoe Rack, Shoe Organizer.
Dimension:
| Length- 40" | Depth- 14" | Height- 36" |
Materials:
| All Board: | 16mm Water Resistant Strong Laminated board. |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Back: | 16mm Water Resistant Strong Laminated board. |
| Frame: | Made of mighty mild steel |
| Metal Paint: | Zinc Phosphate and Powder coating heat paint. |
| Seating Space: | Length-16", depth-14". |
| Seating Height: | Standard Height-18". |
| Seat: | Made of best quality foam wrapping with Artificial Lather. |
| Lock: | Not available. |
Select Colors
From $29.94
Original: $85.53
-65%Orimo - Shoe Rack | BFC456—
$85.53
$29.94Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Orimo Shoe Rack
Application: Shoe Storage, Shoe Rack, Shoe Organizer.
Dimension:
| Length- 40" | Depth- 14" | Height- 36" |
Materials:
| All Board: | 16mm Water Resistant Strong Laminated board. |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Back: | 16mm Water Resistant Strong Laminated board. |
| Frame: | Made of mighty mild steel |
| Metal Paint: | Zinc Phosphate and Powder coating heat paint. |
| Seating Space: | Length-16", depth-14". |
| Seating Height: | Standard Height-18". |
| Seat: | Made of best quality foam wrapping with Artificial Lather. |
| Lock: | Not available. |





















