✨ New Arrivals Just Dropped!Explore


Neo Workstation - BFT706
Neo Workstation - BFT706
Application: Workstation, Working Table, Executive Table.
Dimension:
| Length - 96" | Depth - 48" | Height - 29.5" |
Materials:
| Table Top: | 25mm Laminated Board. |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Frame: | Mighty Mild Steel. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Partition: | 16 mm Laminated Board. |
| Cable hole: | Round cable hole attached. |
| Wire Management: | Yes, the wire management system is attached. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Note: Chair price is not included.
Select Color
Select Drawer Unit
From $228.09
Neo Workstation - BFT706—
$228.09
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Neo Workstation - BFT706
Application: Workstation, Working Table, Executive Table.
Dimension:
| Length - 96" | Depth - 48" | Height - 29.5" |
Materials:
| Table Top: | 25mm Laminated Board. |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Frame: | Mighty Mild Steel. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Partition: | 16 mm Laminated Board. |
| Cable hole: | Round cable hole attached. |
| Wire Management: | Yes, the wire management system is attached. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Note: Chair price is not included.





















