✨ New Arrivals Just Dropped!Explore




Manha Cupboard | BFC004
Manha Cupboard
Application: Cupboard, Almirah, Cloth Organizer, Closet Storage.
Dimension:
| Length- 48" | Depth- 22" | Height- 78" |
Materials:
| Body: | Made of water resistant strong laminated board. |
| Board thickness: | 16mm |
| Board Edging: | 1mm thick PVC edging. |
| Mirror: | 5mm thick crystal glass. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Door: | Fittings with best quality hings. |
| Lock: | No lock is attached (On demand will be added). |
| Stopper: | Yes, PVC Stopper attached. |
$203.65
Manha Cupboard | BFC004—
$203.65
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Manha Cupboard
Application: Cupboard, Almirah, Cloth Organizer, Closet Storage.
Dimension:
| Length- 48" | Depth- 22" | Height- 78" |
Materials:
| Body: | Made of water resistant strong laminated board. |
| Board thickness: | 16mm |
| Board Edging: | 1mm thick PVC edging. |
| Mirror: | 5mm thick crystal glass. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Door: | Fittings with best quality hings. |
| Lock: | No lock is attached (On demand will be added). |
| Stopper: | Yes, PVC Stopper attached. |





















