✨ New Arrivals Just Dropped!Explore







Magnolia - Working Table | BFT732
Magnolia Working Table
Application: Workstation, Working Table, Executive Table.
Dimension:
| Length - 96" | Depth - 24" | Height - 30" |
Materials:
| Table Top: | Made of water resistant strong laminated board. |
| Top thickness: | Full 25 mm thick. |
| Bottom Shelf: | 16mm thick laminated board. |
| Board Edging: | 1 mm thick PVC edging. |
| Frame: | Made of mighty mild steel. |
| Metal Size: | 1"/2" thick MS Hollow Box. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Cable hole: | 3 pcs round cable hole. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Select Color
From $32.79
Original: $93.68
-65%Magnolia - Working Table | BFT732—
$93.68
$32.79Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Magnolia Working Table
Application: Workstation, Working Table, Executive Table.
Dimension:
| Length - 96" | Depth - 24" | Height - 30" |
Materials:
| Table Top: | Made of water resistant strong laminated board. |
| Top thickness: | Full 25 mm thick. |
| Bottom Shelf: | 16mm thick laminated board. |
| Board Edging: | 1 mm thick PVC edging. |
| Frame: | Made of mighty mild steel. |
| Metal Size: | 1"/2" thick MS Hollow Box. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Cable hole: | 3 pcs round cable hole. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |





















