✨ New Arrivals Just Dropped!Explore




Heritage Cupboard - BFC002
Heritage Cupboard
Application: Cupboard, Almirah, Cloth Organizer, Closet Storage.
Dimension:
| Length- 36" | Depth- 22" | Height- 72" |
Materials:
| Body: | Made of water resistant strong laminated board. |
| Board thickness: | 16mm thick board. |
| Board Edging: | 1mm thick PVC edging. |
| Mirror: | 5mm thick crystal mirror. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Door: | Fittings with best quality hings. |
| Lock: | Yes, 2 lock attached. |
| Stopper: | Yes, PVC Stopper attached. |
Select Color
From $142.56
Heritage Cupboard - BFC002—
$142.56
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Heritage Cupboard
Application: Cupboard, Almirah, Cloth Organizer, Closet Storage.
Dimension:
| Length- 36" | Depth- 22" | Height- 72" |
Materials:
| Body: | Made of water resistant strong laminated board. |
| Board thickness: | 16mm thick board. |
| Board Edging: | 1mm thick PVC edging. |
| Mirror: | 5mm thick crystal mirror. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Door: | Fittings with best quality hings. |
| Lock: | Yes, 2 lock attached. |
| Stopper: | Yes, PVC Stopper attached. |





















