✨ New Arrivals Just Dropped!Explore



Greeting Reception Desk - BFT606
Greeting Reception Desk
Application: Reception Desk, Front Desk, Welcome Desk, Customer Service Desk, Check-in Desk.
Dimension:
| Length - 60" | Depth - 24" | Height - 30" | Total Height - 42" |
Materials:
| Top: | 16 mm Laminated board with 32mm visual. |
| Upper Top: | 8mm non-temper glass. |
| Others Place: | 16mm Laminated board. |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Drawer Unit Size: | 16" long attached drawer unit. |
| Keyboard Tray: | No. |
| Cable hole: | Yes, Round cable hole attached. |
| Lock: | Yes, Center lock is attached. |
| Stopper: | Yes, PVC stopper attached. |
$158.85
Greeting Reception Desk - BFT606—
$158.85
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Greeting Reception Desk
Application: Reception Desk, Front Desk, Welcome Desk, Customer Service Desk, Check-in Desk.
Dimension:
| Length - 60" | Depth - 24" | Height - 30" | Total Height - 42" |
Materials:
| Top: | 16 mm Laminated board with 32mm visual. |
| Upper Top: | 8mm non-temper glass. |
| Others Place: | 16mm Laminated board. |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Drawer Unit Size: | 16" long attached drawer unit. |
| Keyboard Tray: | No. |
| Cable hole: | Yes, Round cable hole attached. |
| Lock: | Yes, Center lock is attached. |
| Stopper: | Yes, PVC stopper attached. |





















