✨ New Arrivals Just Dropped!Explore




Florida Cupboard - BFC010
Florida Cupboard
Application: Cupboard, Almirah, Cloth Organizer, Closet Storage.
Dimension:
| Length- 72" | Depth- 22" | Height- 84" |
Materials:
| Body: | Made of water-resistant, strong laminated board. |
| Board thickness: | 16mm thick board. |
| Board Edging: | 1mm thick PVC edging. |
| Mirror: | 5mm thick crystal mirror. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Door: | Fittings with best quality hings. |
| Lock: | No lock is attached. |
| Stopper: | Yes, PVC Stopper attached. |
$102.64
Original: $293.26
-65%Florida Cupboard - BFC010—
$293.26
$102.64Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Florida Cupboard
Application: Cupboard, Almirah, Cloth Organizer, Closet Storage.
Dimension:
| Length- 72" | Depth- 22" | Height- 84" |
Materials:
| Body: | Made of water-resistant, strong laminated board. |
| Board thickness: | 16mm thick board. |
| Board Edging: | 1mm thick PVC edging. |
| Mirror: | 5mm thick crystal mirror. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Door: | Fittings with best quality hings. |
| Lock: | No lock is attached. |
| Stopper: | Yes, PVC Stopper attached. |





















