✨ New Arrivals Just Dropped!Explore




Era - Dressing Table | BFT220
Era - Dressing Table
Application: Dressing Table, Vanity Desk, Makeup Desk.
Dimension:
| Length- 36" | Depth- 16" | Height- 72" |
Materials:
| Body: | Made of water resistant strong laminated board. |
| Board Thickness: | 16 mm Laminated board. |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Drawer Feature: | Made of best quality Channel. |
| Drawer Lock: | Yes, upper drawer will be locked. |
| Door: | Made of best quality hydraulics hings. |
| Mirror: | 5mm thick mirror. |
| Stopper: | PVC stopper attached. |
Select Color
From $146.63
Era - Dressing Table | BFT220—
$146.63
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Era - Dressing Table
Application: Dressing Table, Vanity Desk, Makeup Desk.
Dimension:
| Length- 36" | Depth- 16" | Height- 72" |
Materials:
| Body: | Made of water resistant strong laminated board. |
| Board Thickness: | 16 mm Laminated board. |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Drawer Feature: | Made of best quality Channel. |
| Drawer Lock: | Yes, upper drawer will be locked. |
| Door: | Made of best quality hydraulics hings. |
| Mirror: | 5mm thick mirror. |
| Stopper: | PVC stopper attached. |





















