




Equinox Workstation | BFT722
Equinox Workstation
Application: Workstation, Working Table, Executive Table.
Dimension:
| Length - 96" | Depth - 48" | Height - 30" |
Materials:
| Table Top: | Made of water resistant strong laminated board. |
| Top thickness: | Full 25 mm thick. |
| Others board: | 16mm Laminated board. |
| Board Edging: | 1 mm thick PVC edging. |
| Frame: | Made of mighty mild steel. |
| Metal Size: | 1"/2" thick & 1"/1" MS Hollow Box. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Cable hole: | Yes, 4pcs round cable hole attached. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Note: CPU Cruiser is not included. Click here to add.
Original: $171.07
-65%$171.07
$59.87Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Equinox Workstation
Application: Workstation, Working Table, Executive Table.
Dimension:
| Length - 96" | Depth - 48" | Height - 30" |
Materials:
| Table Top: | Made of water resistant strong laminated board. |
| Top thickness: | Full 25 mm thick. |
| Others board: | 16mm Laminated board. |
| Board Edging: | 1 mm thick PVC edging. |
| Frame: | Made of mighty mild steel. |
| Metal Size: | 1"/2" thick & 1"/1" MS Hollow Box. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Cable hole: | Yes, 4pcs round cable hole attached. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Note: CPU Cruiser is not included. Click here to add.





















