✨ New Arrivals Just Dropped!Explore




Elix - Working Table | BFT720
Elix Working Table
Application: Workstation, Working Table, Executive Table.
Dimension:
| Length - 95" | Depth - 95" | Height - 30" |
Materials:
| Table Top: | Made of water resistant strong laminated board. |
| Top thickness: | Full 25 mm thick. |
| Top Partition: | 16mm Laminated board. |
| Board Edging: | 1 mm thick PVC edging. |
| Frame: | Made of mighty mild steel. |
| Metal Size: | 1"/2" thick MS Hollow Box. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Drawer Lock: | Not available. |
| Cable hole: | 4 pcs round cable hole. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Select Color
From $96.94
Original: $276.96
-65%Elix - Working Table | BFT720—
$276.96
$96.94Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elix Working Table
Application: Workstation, Working Table, Executive Table.
Dimension:
| Length - 95" | Depth - 95" | Height - 30" |
Materials:
| Table Top: | Made of water resistant strong laminated board. |
| Top thickness: | Full 25 mm thick. |
| Top Partition: | 16mm Laminated board. |
| Board Edging: | 1 mm thick PVC edging. |
| Frame: | Made of mighty mild steel. |
| Metal Size: | 1"/2" thick MS Hollow Box. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Drawer Lock: | Not available. |
| Cable hole: | 4 pcs round cable hole. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |





















