✨ New Arrivals Just Dropped!Explore




Center Desk - BFT811
Center Desk - BFT811
Application: CEO Desk, Executive Desk.
Table Dimension:
| Length- 56" | With Cabinet Length- 66" | Depth- 24" | Height- 30" |
Cabinet Dimension:
| Length- 48" | Depth- 16" | Height- 26" |
Materials:
| Table Top: | 16mm Laminated Board with 32mm visual. |
| Others Place: | 16mm Laminated Board |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Frame: | Mighty Mild Steel. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Wheel: | No. |
| Lock: | No. |
| Cable hole: | No. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Note: Chair is not included.
$142.56
Center Desk - BFT811—
$142.56
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Center Desk - BFT811
Application: CEO Desk, Executive Desk.
Table Dimension:
| Length- 56" | With Cabinet Length- 66" | Depth- 24" | Height- 30" |
Cabinet Dimension:
| Length- 48" | Depth- 16" | Height- 26" |
Materials:
| Table Top: | 16mm Laminated Board with 32mm visual. |
| Others Place: | 16mm Laminated Board |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Frame: | Mighty Mild Steel. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Wheel: | No. |
| Lock: | No. |
| Cable hole: | No. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Note: Chair is not included.





















