✨ New Arrivals Just Dropped!Explore



Babylon Cupboard | BFC011
Babylon Cupboard
Application: Cupboard, Almirah, Cloth Organizer, Closet Storage.
Dimension:
| Length- 48" | Depth- 22" | Height- 78" |
Materials:
| Material: | Made of water resistant strong laminated board. |
| Board thickness: | 16mm thick board. |
| Board Edging: | 1mm thick PVC edging. |
| Mirror: | 5mm thick crystal mirror. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Door: | Fittings with best quality hings. |
| Lock: | No lock is attached. |
| Stopper: | Yes, PVC Stopper attached. |
$74.13
Original: $211.80
-65%Babylon Cupboard | BFC011—
$211.80
$74.13Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Babylon Cupboard
Application: Cupboard, Almirah, Cloth Organizer, Closet Storage.
Dimension:
| Length- 48" | Depth- 22" | Height- 78" |
Materials:
| Material: | Made of water resistant strong laminated board. |
| Board thickness: | 16mm thick board. |
| Board Edging: | 1mm thick PVC edging. |
| Mirror: | 5mm thick crystal mirror. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Door: | Fittings with best quality hings. |
| Lock: | No lock is attached. |
| Stopper: | Yes, PVC Stopper attached. |





















